دوره پیشرفته ویژه آقایان

دوره ویژه آموزش یوگا برای آقایان ، تحت نظارت اساتید دانشگاه بیهار . زمان ثبت نام 12 دی ماه 1394. شروع کلاس ها 1 بهمن ماه 1394

چرا آقایان بر این باورند که به یوگا نیاز ندارند !
بطور متوسط به ازای هشت زن یک فراگیرنده مرد در کلاس های یوگا شرکت می کند .آیا این بدین معناست که آقایان به یوگا نیاز ندارند ؟ آیا یوگا مناسب آقایان نیست ؟

نه تنها این سخن حقیقت ندارد بلکه دقیقأ به عکس است . نظر به اینکه ، بسیاری از مردان بدن خشک و غیر قابل انعطافی دارند و تقریبا اکثر مرد ها در شرایط زمان حاضر، نیاز به استفاده از شیوه های کاهش استرس دارند ، نیاز آنها به استفاده از تکنیک های یوگا برای رها سازی و آرام تنی بیش از زنان است . پس از صحبت با بسیاری از مردان در طول سال به این نتیجه رسیدم که :
1- مردان در انجام تمرینات ورزشی در کنار زنان مخصوصأ زنانی که ممکن است تبحر بیشتری از آنها داشته باشند خجالت کشیده و معذب می شوند . مردانی که در اینگونه فعالیت ها شرکت می کنند ، ایگوی خود را در پشت درِ کلاس این فعالیت های غیر رقابتی گذاشته و وارد می شوند .
2- نه تنها مردان بلکه بسیاری از مردم ، بر این باورند که برای انجام دادن یوگا به بدنی قابل انعطاف و نرم نیاز دارند و با بدن خشکی که دارند قادر به انجام دادن یوگا نیستند و برای یوگا کردن باید قادر باشند مانند یک فنر بپیچند . این انتظار مانند این است انتظار داشته باشید زبان فرانسه را قبل از رفتن به کلاس فرانسه به خوبی بدانید. آینگر یوگا قادر است در سطوح مختلف با افراد کار کند .
3- بسیاری از مردان معتقدند که یوگا به اندازه ورزش های کلاسیک غربی دیگر در رابطه با بدن سازی آنها را به چالش نمی کشد. جواب این سوال را می توان در کتاب دکتر تیموتی مک کال به نام ،یوگا به عنوان طب ، یافت : "به عنوان کسی که بیست سال است در رشته پزشکی تجربه کسب کرده است می توانم ادعا کنم که حقیقتأ یوگا قدرتمند ترین سیستم سلامت و رفاهی است که تا به حال دیده ام.

عضویت در سایت

باعضویت در خبرنامه ما ، می توانید از آخرین اخبار این مجموعه آگاه شوید. برای عضویت برروی ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب

درباره مرکز یوگا بیهار

در این قسمت می توانید اطلاعات مربوط به مرکز بین المللی یوگا بیهار را مشاهده نمایید.

ادامه مطلب

عضویت در انجمن

برای اطلاع از آخرین مباحث علمی یوگا می توانید در انجمن ایران بیهار یوگا عضو شوید.

ادامه مطلب