یوگا مبتدی

کلاسهای یوگا در این موسسه به صورتهای گوناگون ارایه میشود تا پاسخگوی نیازهای همگان باشند.برای آشنایی بیشتر با انچه که در کلاسها انجام میشود  شرح مختصری از مفاد درسنامه های آموزشی و چرایی آنها در اختیار خوانندگان قرار میگیرد.

کلاسهای عادی :

این کلاسها جهت آموزش تکنیکهای یوگا و انجام تمرینات روزانه می باشند و در سه سطح ابتدایی-متوسطه و پیشرفته ارایه میشوند.

الف-کلاسهای ابتدایی و مقدماتی :

در این کلاسها-اهداف اصلی عبارتند از رفع محدودیتهای جسمی – افزایش کارآیی آن –افزایش شادابی وسلامت عمومی-آماده سازی دستگاه تنفسی برای انجام تمرینات تنفسی – رفع آشفتگی های ذهنی و آماده سازی ذهن جهت حصول انضباط و تواناییهای بالقوه آن .

به طور کلی محدودیت های فیزیکی به دلیل خشکی مفاصل و انقباضات عضلاتی عمیق و نهفته و ضعیف بودن ماهیچه ها بوجود میایند.

در کلاسهای مقدماتی –اکثر تمرینات برای کارکردن روی مفاصل(که لولاهای بدن هستند) ارایه میشوند.این تمرینات به گونه ای است که نه تنها محدوده حرکتی مفصل را وسیعتر و حرکت را نرم تر میکند بلکه همزمان انقباضات غیرضروری ماهیچه ها را از بین برده و انها را در بلندترین طولشان محکم و استوار میکنند.

در کلاسهای مقدماتی تمرینات بدنی دیگری نیز ارایه میشوند بخشی از این تمرینات بدنی- ساختار عضلانی –اسکلتال را تصحیح میکنند و بخش دیگرشرایط مناسبی را برای دستگاه تنفسی فراهم میاورند.لذا فرد بطور ناخوداگاه بهتر تنفس میکند – ظرفیت تنفسی و فضای ریه ها را افزایش میدهد و در نهایت کنترل دیافراگم را به دست میگیرد.

همه این تمرینات به گونه ای ارایه میشوند که همزمان با انجام آن ذهن نیز ارام شده – افکار مزاحم از بین بروند و انضباط ذهنی نسبی فراهم گردد.

افزایش ظرفیت تنفسی (جذب اکسیژن بیشتر و دفع بیشتر دی اکسید کربن)به علاوه آرامش ذهنی – وانهادگی عمیقی در بدن فراهم می اورند که موجب رفع خستگی-کسب انرژی بیشتر –شادابی و سرحالی عمومی میشود

عضویت در سایت

باعضویت در خبرنامه ما ، می توانید از آخرین اخبار این مجموعه آگاه شوید. برای عضویت برروی ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب

درباره مرکز یوگا بیهار

در این قسمت می توانید اطلاعات مربوط به مرکز بین المللی یوگا بیهار را مشاهده نمایید.

ادامه مطلب

عضویت در انجمن

برای اطلاع از آخرین مباحث علمی یوگا می توانید در انجمن ایران بیهار یوگا عضو شوید.

ادامه مطلب